RSDQB32-20DRZ-A73S
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC RSDQB32-20DRZ-A73S
Key Features
  • 1Built-in reed auto switch with indicator light for precise position detection.
  • 2Double-acting design ensures reliable operation in both directions.
  • 332mm bore size and 20mm standard stroke for versatile applications.
  • 4Roller end type reduces wear and extends service life.
Product Details
RSDQB32-20DRZ-A73S
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Mounting Bolt
None
Piston rod end type
Roller
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
M Thread(Φ12-Φ16);Rc(Φ20-Φ50)
Bore Size
Bore Size 32 mm