MKB25-20LZ-M9BWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MKB25-20LZ-M9BWSAPC
Key Features
  • 125mm bore size ensures robust performance for demanding applications.
  • 220mm clamp stroke provides precise and reliable operation.
  • 3Left rotating design (L) for specialized directional requirements.
  • 42-color indicator auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 5Solid-state auto switch with DC24V compatibility ensures durability and efficiency.
Product Details
MKB25-20LZ-M9BWSAPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Clamp Stroke
20 mm
Bore Size
Bore Size 25 mm