MKB20-10LZ-A93LS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MKB20-10LZ-A93LS
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 210mm clamp stroke provides precise and reliable operation.
  • 3Left rotating design allows for versatile installation and usage.
  • 4Includes a reed auto switch with a 3m lead wire for easy integration and monitoring.
  • 5Compatible with both DC24V and AC100V, offering flexibility in power supply options.
Product Details
MKB20-10LZ-A93LS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Body Option
Standard (Female Thread)
Rotary Direction
Left Rotating
Clamp Stroke
10 mm
Port Thread Type
M Thread(Φ12~Φ25),Rc(Φ32~Φ63)
Bore Size
Bore Size 20 mm