MHZL2-25D-Y7BWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-25D-Y7BWSDPC
Key Features
  • 125mm bore size for robust performance in automation systems.
  • 2Double-acting design ensures efficient bidirectional operation.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for precise control.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector simplifies installation and connectivity.
  • 5DC24V (DC10~28V) compatible, ensuring versatile voltage application.
Product Details
MHZL2-25D-Y7BWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 25 mm