MHZL2-25D1-M9BASBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-25D1-M9BASBPC
Key Features
  • 125mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting mechanism provides reliable and efficient operation in both directions.
  • 4Pre-wired connector (M8-4 pin) simplifies installation and reduces setup time.
  • 5Solid-state auto switch with a 0.5m lead wire, compatible with DC10~28V, ensuring versatile power options.
Product Details
MHZL2-25D1-M9BASBPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 25 mm