MHZL2-20S-M9BL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-20S-M9BL
Key Features
  • 120mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Single-acting design (normally open) for efficient and reliable operation.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for precise position detection.
  • 43-meter lead wire and DC24V compatibility for versatile installation.
  • 5Durable construction with a basic body and finger option for standard use.
Product Details
MHZL2-20S-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Action
Single Acting (Normally Open)
Bore Size
Bore Size 20 mm