MHZL2-20D-M9PWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-20D-M9PWL
Key Features
  • 120 mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design provides efficient bidirectional operation.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for precise position detection.
  • 43-wire PNP configuration with a 3m lead wire for easy integration.
  • 5Wide voltage range (DC 4.5~28V) ensures compatibility with various systems.
Product Details
MHZL2-20D-M9PWL
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 20 mm