MHZL2-20D-M9PA
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-20D-M9PA
Key Features
  • 120mm bore size ensures precise and reliable operation in various industrial applications.
  • 5Includes a 0.5m lead wire and supports DC voltage from 4.5V to 28V, offering flexibility in power supply options.
Product Details
MHZL2-20D-M9PA
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 20 mm