MHZL2-20D3-M9PSAPC-X4
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-20D3-M9PSAPC-X4
Key Features
  • 120mm bore size for precise and efficient operation in industrial applications.
  • 2Double-acting design ensures reliable performance in both directions.
  • 3Heat-resistant up to 100°C, making it suitable for high-temperature environments.
  • 5Includes indicator light and supports DC5V, 12V, 24V (DC4.5~28V) for versatile voltage compatibility.
Product Details
MHZL2-20D3-M9PSAPC-X4
Made To Order
Heat Resistance (100沙C)
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Flat Type Fingers
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 20 mm