MHZL2-20D2-M9NWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-20D2-M9NWSDPC
Key Features
  • 120 mm bore size for versatile applications.
  • 2Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for precise control.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector for easy installation.
  • 5Supports DC voltage range of 4.5~28V for flexible power options.
Product Details
MHZL2-20D2-M9NWSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Through-Holes In Opening/Closing Direction
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 20 mm