MHZL2-10S-M9NVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-10S-M9NVSAPC
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Single-acting design (normally open) for reliable performance.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin pre-wired connector for easy installation.
  • 4Indicator light for quick status monitoring.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V (DC 4.5~28V) for versatile applications.
Product Details
MHZL2-10S-M9NVSAPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Action
Single Acting (Normally Open)
Bore Size
Bore Size 10 mm