MHZL2-10D-M9PSAPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-10D-M9PSAPCS
Key Features
  • 110mm bore size ensures precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Double-acting mechanism allows for controlled movement in both directions.
  • 3Solid-state auto switch with a pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Indicator light provides clear visual feedback for operational status.
  • 5Compatible with DC voltages (5V, 12V, 24V) for versatile application use.
Product Details
MHZL2-10D-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 10 mm