MHZL2-10D2-M9NWZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-10D2-M9NWZ
Key Features
  • 110 mm bore size ensures precise and reliable operation in compact spaces.
  • 2Double-acting design allows for controlled movement in both directions.
  • 3Through-holes in opening/closing direction enhance mounting flexibility.
  • 5Compatible with DC voltages (4.5~28V), offering versatile power options.
Product Details
MHZL2-10D2-M9NWZ
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Through-Holes In Opening/Closing Direction
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 10 mm