MHZL2-10D1-M9PSAPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-10D1-M9PSAPCS
Key Features
  • 110mm bore size for precise and efficient operation.
  • 2Double-acting mechanism ensures reliable performance in both directions.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Includes an indicator light for real-time status monitoring.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 5V, 12V, 24V) for diverse applications.
Product Details
MHZL2-10D1-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 10 mm