MHZL2-10C-M9PVLS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-10C-M9PVLS
Key Features
  • 110mm bore size for precise and controlled operations.
  • 2Single-acting, normally closed design for reliable performance.
  • 3Solid-state auto switch with a 3m lead wire for easy installation.
  • 4Indicator light and 3-wire (PNP) configuration for enhanced functionality.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V, offering versatile voltage options.
Product Details
MHZL2-10C-M9PVLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Action
Single Acting (Normally Closed)
Bore Size
Bore Size 10 mm