MHZL2-10CK-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZL2-10CK-M9PSAPC
Key Features
  • 110mm bore size ensures precise and efficient operation in compact spaces.
  • 2Single-acting (normally closed) design for reliable and consistent performance.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired connector (M8-3 pin) for easy installation.
  • 4End boss type with axial porting and one-touch fitting for quick assembly.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC 5V, 12V, 24V) for flexible integration.
Product Details
MHZL2-10CK-M9PSAPC
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
End boss type Axial ported With Φ4 One-touch fitting
Finger Option
Basic Type
Action
Single Acting (Normally Closed)
Bore Size
Bore Size 10 mm