MHZ2-32S2-M9PWLS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-32S2-M9PWLS
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for industrial applications.
  • 2Single-acting design (normally open) for efficient operation.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state technology for reliable feedback.
  • 43m lead wire and support for DC 5V, 12V, and 24V for flexible installation.
  • 5Through-holes in opening/closing direction for enhanced functionality.
Product Details
MHZ2-32S2-M9PWLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Through-Holes In Opening/Closing Direction
Action
Single Acting (Normally Open)
Bore Size
Bore Size 32 mm