MHZ2-32S2-M9PSAPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32S2-M9PSAPCS
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for medium-duty applications.
  • 2Single-acting design (normally open) for efficient and reliable operation.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Through-holes in opening/closing direction for versatile mounting options.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V, offering flexible voltage options.
Product Details
MHZ2-32S2-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Through-Holes In Opening/Closing Direction
Action
Single Acting (Normally Open)
Bore Size
Bore Size 32 mm