MHZ2-32D-M9PWV
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D-M9PWV
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides efficient and reliable bidirectional operation.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring and control.
  • 43-wire (PNP) connectivity with a 0.5m lead wire for seamless integration.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V (DC4.5~28V) for versatile power options.
Product Details
MHZ2-32D-M9PWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Basic Type
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 32 mm