MHZ2-32D-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-32D-M9PWSDPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance in various industrial applications.
  • 2Double-acting design for efficient bidirectional operation.
  • 3Equipped with a 2-color indicator and solid-state auto switch for precise control.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector simplifies installation and connectivity.
  • 5Supports DC voltage (4.5~28V) for versatile power compatibility.
Product Details
MHZ2-32D-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Basic Type
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 32 mm