MHZ2-32D-M9PSDPC-X7
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D-M9PSDPC-X7
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting mechanism provides reliable and efficient operation in both directions.
  • 5Spring assist in the closing direction ensures smooth and consistent operation.
Product Details
MHZ2-32D-M9PSDPC-X7
Made To Order
Closing direction spring assist
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Basic Type
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 32 mm