MHZ2-32D-M9PSAPC-X5
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D-M9PSAPC-X5
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in various applications.
  • 2Double-acting mechanism ensures efficient operation in both directions.
  • 3Fluororubber seal provides excellent resistance to heat and chemicals.
  • 4Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for reliable connectivity.
  • 5Indicator light included for easy monitoring of cylinder status.
Product Details
MHZ2-32D-M9PSAPC-X5
Made To Order
Fluororubber Seal
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm