MHZ2-32D-M9PMBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D-M9PMBPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides efficient bidirectional operation.
  • 3Solid-state auto switch with M8-4 pin pre-wired connector for easy installation.
  • 4Built-in indicator light for real-time operational status monitoring.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies, offering versatile voltage options.
Product Details
MHZ2-32D-M9PMBPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm