MHZ2-32D-M9NSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D-M9NSDPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides efficient bidirectional operation.
  • 3Solid-state auto switch with M12-4 pin connector ensures reliable and easy installation.
  • 4Indicator light enhances operational visibility and troubleshooting.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V, offering versatile voltage options.
Product Details
MHZ2-32D-M9NSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm