MHZ2-32D-M9NSAPC-X4
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D-M9NSAPC-X4
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in various applications.
  • 2Double-acting mechanism ensures efficient operation in both directions.
  • 3Heat-resistant design withstands temperatures up to 100°C.
  • 4Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 5Includes indicator light and supports DC voltage from 4.5V to 28V.
Product Details
MHZ2-32D-M9NSAPC-X4
Made To Order
Heat Resistance (100‵C)
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm