MHZ2-32D-M9BZ
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D-M9BZ
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design allows for precise control in both extending and retracting movements.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light enhances operational reliability and visibility.
  • 45-meter lead wire provides flexibility in installation and setup.
  • 5Compatible with DC24V (DC10~28V), making it versatile for different power systems.
Product Details
MHZ2-32D-M9BZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm