MHZ2-32D-M9BLS
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D-M9BLS
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides efficient bidirectional operation.
  • 3Solid-state auto switch with indicator light for precise position detection.
  • 43m lead wire and DC24V compatibility for easy integration into existing systems.
  • 5Standard configuration with 1 auto switch for reliable and straightforward use.
Product Details
MHZ2-32D-M9BLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Basic Type
Bore Size
Bore Size 32 mm