MHZ2-32D-M9BAMDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D-M9BAMDPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance in industrial applications.
  • 2Double-acting design for efficient forward and return strokes.
  • 4Pre-wired M12-4 pin connector with a 1m lead wire for easy installation.
  • 5Solid-state auto switch with DC24V compatibility (DC10~28V) for versatile use.
Product Details
MHZ2-32D-M9BAMDPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Basic Type
Bore Size
Bore Size 32 mm