MHZ2-32D3-M9PWMDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D3-M9PWMDPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance in various industrial applications.
  • 2Double-acting design for efficient forward and return strokes.
  • 3Flat type fingers provide secure and stable gripping capabilities.
  • 42-color indicator and solid-state auto switch for easy monitoring and control.
  • 5Pre-wired connector M12-4 pin with a 1m lead wire for quick installation.
Product Details
MHZ2-32D3-M9PWMDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm