MHZ2-32D3-M9PW
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D3-M9PW
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double acting design allows for precise control in both extending and retracting movements.
  • 3Flat type fingers provide a secure grip and reliable operation.
  • 50.5m lead wire and compatibility with DC5V, 12V, and 24V power supplies for versatile use.
Product Details
MHZ2-32D3-M9PW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm