MHZ2-32D3-M9PL-X4
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D3-M9PL-X4
Key Features
  • 132mm bore size ensures optimal performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting mechanism provides efficient and reliable operation in both directions.
  • 3Flat-type fingers offer enhanced grip and stability for precise handling.
  • 5Heat-resistant design (up to 100°C) makes it suitable for high-temperature environments.
Product Details
MHZ2-32D3-M9PL-X4
Made To Order
Heat Resistance (100‵C)
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm