MHZ2-32D3-M9NZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-32D3-M9NZ
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance in demanding applications.
  • 2Double-acting mechanism for efficient forward and return strokes.
  • 3Flat type fingers provide secure and precise gripping.
  • 4Solid-state auto switch with a 5m lead wire for reliable operation.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) for flexible integration.
Product Details
MHZ2-32D3-M9NZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm