MHZ2-32D3-M9BW
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D3-M9BW
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting mechanism provides efficient and reliable operation in both directions.
  • 3Flat type fingers offer secure and precise gripping for delicate tasks.
  • 42-color indicator auto switch with a 24V DC voltage ensures easy monitoring and control.
  • 5Includes a 0.5m lead wire and grommet for convenient installation and durability.
Product Details
MHZ2-32D3-M9BW
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm