MHZ2-32D3-M9BSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D3-M9BSDPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance in various applications.
  • 2Double-acting design for efficient forward and return strokes.
  • 3Flat type fingers provide secure and precise gripping.
  • 4Solid-state auto switch with M12-4 pin pre-wired connector for easy installation.
  • 5Includes indicator light and operates on DC24V (DC10~28V) for versatile use.
Product Details
MHZ2-32D3-M9BSDPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm