MHZ2-32D3-M9BLS
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D3-M9BLS
Key Features
  • 132mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting mechanism provides efficient and reliable operation in both directions.
  • 3Flat type fingers offer enhanced grip and stability for precise handling.
  • 4Solid-state auto switch with a 3m lead wire ensures easy installation and reliable feedback.
  • 5Includes an indicator light for quick status monitoring and operates on DC24V (DC10~28V).
Product Details
MHZ2-32D3-M9BLS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Flat Type Fingers
Action
Double Acting
Bore Size
Bore Size 32 mm