MHZ2-32D2-M9PWV
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D2-M9PWV
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides reliable and efficient operation in both directions.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch enhance monitoring and control.
  • 4Through-holes in opening/closing direction for easy installation and maintenance.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC5V, 12V, 24V) ensures adaptability to different systems.
Product Details
MHZ2-32D2-M9PWV
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm