MHZ2-32D2-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-32D2-M9PWSDPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance in demanding applications.
  • 2Double-acting design provides reliable and efficient operation in both directions.
  • 32-color indicator auto switch with pre-wired connector for easy installation and monitoring.
  • 4Solid-state auto switch ensures durability and long-lasting performance.
  • 5Compatible with DC voltages (5V, 12V, 24V) for versatile use in various systems.
Product Details
MHZ2-32D2-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm