MHZ2-32D2-M9PWM
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D2-M9PWM
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides efficient and reliable operation in both directions.
  • 3Through-holes in opening/closing direction enhance flexibility and ease of installation.
  • 53-wire PNP configuration with a 1m lead wire supports easy integration into existing systems.
Product Details
MHZ2-32D2-M9PWM
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm