MHZ2-32D2-M9PWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-32D2-M9PWL
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides efficient operation in both extending and retracting strokes.
  • 32-color indicator with solid-state auto switch for easy monitoring and precise control.
  • 43-wire PNP configuration with a 3m lead wire for flexible installation and connectivity.
Product Details
MHZ2-32D2-M9PWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm