MHZ2-32D2-M9PL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D2-M9PL
Key Features
  • 132 mm bore size ensures optimal force and precision for various industrial applications.
  • 4Through-holes in opening/closing direction facilitate easy installation and maintenance.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies, offering flexibility in various electrical setups.
Product Details
MHZ2-32D2-M9PL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm