MHZ2-32D2-M9NZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-32D2-M9NZ
Key Features
  • 132 mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides efficient and reliable operation in both directions.
  • 3Through-holes in opening/closing direction enhance flexibility and ease of installation.
  • 4Solid-state auto switch with a 5m lead wire ensures precise and durable operation.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V, offering versatile voltage options for diverse setups.
Product Details
MHZ2-32D2-M9NZ
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Bore Size
Bore Size 32 mm