MHZ2-32D2-M9NSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D2-M9NSAPC
Key Features
  • 132 mm bore size ensures robust performance in demanding applications.
  • 2Double acting design for efficient operation in both directions.
  • 3Through-holes in opening/closing direction for versatile mounting options.
  • 4Solid state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 5Indicator light and 3-wire (NPN) configuration for reliable and clear operation.
Product Details
MHZ2-32D2-M9NSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Through-Holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 32 mm