MHZ2-32D2-M9BWVL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D2-M9BWVL
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Double-acting design provides efficient and reliable operation in both directions.
  • 32-color indicator and solid-state auto switch enhance visibility and control.
  • 43m lead wire with DC24V voltage compatibility offers flexibility in installation.
  • 5Through-holes in opening/closing direction for easy mounting and maintenance.
Product Details
MHZ2-32D2-M9BWVL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Through-Holes In Opening/Closing Direction
Bore Size
Bore Size 32 mm