MHZ2-32D1-M9PVSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D1-M9PVSAPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting mechanism provides reliable and efficient operation in both directions.
  • 4Side-tapped mounting design allows for flexible and space-saving installation.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies, offering versatile voltage options.
Product Details
MHZ2-32D1-M9PVSAPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Bore Size
Bore Size 32 mm