MHZ2-32D1-M9NWSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC MHZ2-32D1-M9NWSAPC
Key Features
  • 132mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design provides reliable and consistent operation in both directions.
  • 3Pre-wired auto switch with a 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Side-tapped mounting option offers flexible installation configurations.
  • 5Compatible with DC 5V, 12V, and 24V power supplies for versatile use.
Product Details
MHZ2-32D1-M9NWSAPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Bore Size
Bore Size 32 mm