MHZ2-32D1-M9BWL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D1-M9BWL
Key Features
  • 132mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design provides reliable and efficient operation in both directions.
  • 3Side-tapped mounting option offers flexible installation for various setups.
  • 42-color indicator auto switch with a 3m lead wire for easy monitoring and connectivity.
  • 5Operates on DC24V (10~28V), ensuring compatibility with a wide range of power sources.
Product Details
MHZ2-32D1-M9BWL
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Bore Size
Bore Size 32 mm