MHZ2-32D1-M9BVL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D1-M9BVL
Key Features
  • 132mm bore size ensures optimal performance for medium-duty applications.
  • 2Double-acting design provides efficient bidirectional operation.
  • 3Side-tapped mounting option for versatile installation.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for precise position detection.
  • 53m lead wire and DC24V compatibility for easy integration into systems.
Product Details
MHZ2-32D1-M9BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Bore Size
Bore Size 32 mm