MHZ2-32D1-M9BL
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32D1-M9BL
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance in demanding applications.
  • 2Double-acting design provides reliable and efficient operation in both directions.
  • 3Side-tapped mounting option for flexible installation and space-saving design.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for precise position detection.
  • 53m lead wire with DC24V compatibility ensures easy integration and versatility.
Product Details
MHZ2-32D1-M9BL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Side tapped mounting
Bore Size
Bore Size 32 mm