MHZ2-32C-M9PSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C-M9PSDPC
Key Features
  • 132mm bore size for robust performance in automation systems.
  • 2Single-acting, normally closed design for reliable operation.
  • 3Solid-state auto switch with a pre-wired M12-4 pin connector for easy integration.
  • 4Indicator light and 3-wire (PNP) configuration for enhanced functionality.
  • 5Versatile voltage compatibility (DC4.5~28V) for flexible application use.
Product Details
MHZ2-32C-M9PSDPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Finger Option
Basic Type
Action
Single Acting (Normally Closed)
Bore Size
Bore Size 32 mm