MHZ2-32C-M9BWS
In Stock
Last updated: 2026/5/10
SMC MHZ2-32C-M9BWS
Key Features
  • 132mm bore size ensures robust performance for various industrial applications.
  • 2Single-acting (normally closed) design for reliable and efficient operation.
  • 32-color indicator auto switch with solid-state technology for precise control.
  • 4Includes a 0.5m lead wire and operates at DC24V (DC10~28V) for versatile use.
  • 5Standard configuration with a basic type finger option for easy integration.
Product Details
MHZ2-32C-M9BWS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Finger Option
Basic Type
Bore Size
Bore Size 32 mm